O Ringoturnaji

O Ringoturnaji

Co je to Ringoturnaj?

Ringoturnaj je celostátní setkání Royal Rangers v České republice, kterého se účastní stále více lidí. Na čtyři dny se sjedou royalisté z celé ČR, aby se setkali, zahráli si ringo i spoustu dalších her, poznali nové kamarády a potkali ty staré, duchovně se vzdělali a při tom všem si užili spoustu zábavy. Nejde jen o soutěžení a zápolení na hřišti. Jde především o kamarádství a vzájemné vztahy mimo něj. Neoficiálním heslem celého turnaje je: „Není důležité zúčastnit se, ale vyhrát. Ale ne tak úplně vyhrát, jako vyhrát si!“ Doprovodem celé akce jsou aktivity, které si děti mohou vyzkoušet, např. střelba z luku, kuše, jízda na lodích, nové deskové hry, různé vyrábění atd. A samozřejmě nelze opomenout velmi důležité večerní programy, při kterých se upíná pozornost na Boží slovo.

Jak dlouho tu Ringoturnaj je?

První Ringoturnaj proběhl už v minulém století, v roce 1998. V roce 2017 jsme slavili pěkné 20. výročí. Do 20. ročníku jsme vystřídali šest různých základen, nimiž prošlo více než 5500 účastníků, kteří odehráli 2700 ostrých zápasů ringa. Každým rokem tyto čísla stoupají. V současnosti se nás každý rok sejde zhruba 600.

Jak Ringoturnaj vznikl?

S myšlenkou pořádat Ringoturnaj přišel v roce 1998 George Párátko. Splnil si letitý sen – uspořádat setkání většího množství lidí z různých míst při společné akci. Ringoturnaj nejprve oficiálně pořádala 8. Přední hlídka Zlín. To trvalo až do 20. ročníku, potom se do organizace této velké akce zapojilo mnoho dalších lidí z jiných předních hlídek a plná zodpovědnost za organizaci akce přešla na národní radu Royal Rangers v ČR. Ze soutěže několika nadšenců se stalo pravidelné setkání royalistů z celé republiky. Málokdo ví, že původně se mělo hrát o zlatý ešus, ale nakonec získali vítězové pamětní keramické Ringo-kroužky a dort. A tato tradice se udržela. Kromě sportovních výkonů jsou však hlavním nosným programem večerní setkání s chválami a duchovním programem. Božím slovem sloužili např. Petr Walach, Petr Helešic, Karel Hauptman a Petr Peca Machalec.

Proč lidé jezdí na Ringoturnaj?

Ringo – kvůli setkání s přáteli a kvůli dětem z naší PH, večerní programy a samozřejmě vyhrát 🙂 Robert

A co je vlastně to ringo?

Ringo je týmový sport, který se hraje s dvěma gumovými kroužky, co se přehazují přes síť a je to super zábava :-).