O Ringoturnaji

O Ringoturnaji

Co je to Ringoturnaj?

Ringoturnaj je celostátní setkání Royal Rangers v České republice, kterého se účastní stále více lidí. Na čtyři dny se sjedou royalisté z celé ČR, aby se setkali, zahráli si ringo i spoustu dalších her, poznali nové kamarády a potkali ty staré, duchovně se vzdělali a při tom všem si užili spoustu zábavy. Nejde jen o soutěžení a zápolení na hřišti. Jde především o kamarádství a vzájemné vztahy mimo něj. Neoficiálním heslem celého turnaje je: „Není důležité zúčastnit se, ale vyhrát. Ale ne tak úplně vyhrát, jako vyhrát si!“ Doprovodem celé akce jsou aktivity, které si děti mohou vyzkoušet, např. střelba z luku, kuše, jízda na lodích, nové deskové hry, různé vyrábění atd.

Jak dlouho tu Ringoturnaj je?

Letos se setkáme již na 20. ročníku. Za těchto dvacet let jsme vystřídali 6 základen, nimiž prošlo více než 5500 účastníků, kteří odehráli 2700 ostrých zápasů ringa.

Jak Ringoturnaj vznikl?

S myšlenkou pořádat Ringoturnaj přišel v roce 1998 George Párátko. Splnil si letitý sen – uspořádat setkání většího množství lidí z různých míst při společné akci. Ringoturnaj oficiálně pořádá 8. Přední hlídka Zlín. Ze soutěže několika nadšenců se stalo pravidelné setkání royalistů z celé republiky. Málokdo ví, že původně se mělo hrát o zlatý ešus, ale nakonec získali vítězové pamětní keramické Ringo-kroužky a dort. A tato tradice se udržela. Kromě sportovních výkonů jsou však hlavním nosným programem večerní setkání s chválami a duchovním programem. Božím slovem sloužili např. Petr Walach, Petr Helešic, Karel Hauptman a Petr Peca Machalec.

Proč lidé jezdí na Ringoturnaj?

Ringo – kvůli setkání s přáteli a kvůli dětem z naší PH, večerní programy a samozřejmě vyhrát 🙂 Robert

A co je vlastně to ringo?

Ringo je týmový sport, který se hraje s dvěma gumovými kroužky, co se přehazují přes síť a je to super zábava :-).